Susitaikykite su nesėkme

„Sėkmė – arba galbūt atsitiktinumas – vaidina svarbų vaidmenį … Tačiau jūs niekada negalite žinoti, kas nutiks. Ir kas įdomiausia, atsitinka visiškai netikėti dalykai ir pavyksta atsidurti reikiamoje vietoje reikiamu laiku – ir paspausti mygtuką reikiamu metu. Didžiąją laiko dalį viskas vyksta kitaip. Gatvės fotografija yra 99,9% nesėkmės. “- Alex Webb

Gatvės fotografija yra susijusi su nesėkmėmis. Kaip sakė Alex Webb, „gatvės fotografija yra 99,9% nesėkmės.” Kiekvieną kartą, kai jūs paspaudžiate mygtuką, yra tik 0,1% tikimybė, kad jūs padarysite įdomią nuotrauką. Dažniausiai nutinka taip, kad fotografuojate visą dieną, bet nepadarote nė vieno gero kadro, jaučiatės nusivylę ir susierzinę.

Žinokite, kad nesėkmė yra geras dalykas. Kuo daugiau nesėkmių, tuo didesnė tikimybė, kad jums pasiseks. Kaip Thomas Edison kartą pasakė: „Jei norite padidinti savo sėkmės tikimybę, padvigubinkite savo nesėkmių tikimybę”.

Jūs galite kontroliuoti pastangas, o ne rezultatus. Kitaip tariant, jūs galite kontroliuoti fotografavimui skirtą laiką, 8 valandas per dieną, kontroliuoti pastangas. Jūs negalite kontroliuoti, ar gausite gerą kadrą ar ne.

Darydamas gatvės nuotraukas, aš dažnai pastebiu, kad kuo dažniau aš išeinu iš namų ir pasiimu savo fotoaparatą, tuo labiau „sėkmingas” aš tampu. Kai aš pasiimu savo fotoaparatą su savimi, matau daugiau galimybių. Sėkmė tai nėra kažkoks magiškas dalykas, kuris trenkia kaip žaibas. Tačiau sėkmė pasirenka pasirengusius.

Būkite pasirengę ir visada nešiokite savo fotoaparatą su jumis, visada stebėkite scenas ir aplinką ir žinokite, kad tada kiekvieną kartą jūs būsite „reikiamoje vietoje reikiamu laiku.” Jei esate patenkintas savo fotoaparatu ir  įgudęs, jūs paspausite mygtuką reikiamu metu.

Jei jums nepavyksta padaryti kadro, nepraraskite drąsos. Atvirkščiai, mokykitės iš savo nesėkmių ir klaidų. Kas privertė jus praleisti kadrą? Ar taip nutiko todėl, kad jūsų fotoaparate nebuvo atlikti tinkami nustatymai? Ar taip nutiko todėl, kad fotoaparatas buvo krepšyje (o ne rankose)? Ar taip nutiko todėl, kad jūs per daug nervinotės ir pritrūko drąsos paspausti mygtuką?

Mokykitės iš savo nesėkmių, tuomet galėsite tobulinti savo fotografavimo įgūdžius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *