ŠVIESA

Fotografavimas neegzistuotų be šviesos. Čia svarbi šviesa, nors gatvėse Jūs neturite pasirinkimo ir negalite nukreipti šviesos. Bet Jūs galite pasirinkti tinkamą laiką prieš išeidami fotografuoti. Štai keletas patarimų dėl šviesos.

Saulėta diena (sunku). Nors kiekvienam patinka saulėtos dienos, užsiimant gatvės fotografija, dėl saulės šviesos atsiranda sunkumų. Ypatingai jų atsiranda tada, kai norite fotografuoti portretus, nes būna per šviesu, kai patenka tiesioginiai saulės spinduliai. Jūs nepamatysite šešėlių ant žmogaus veido, o tai nėra gerai. Kai patenka tiesioginiai saulės spinduliai, galite fotografuoti siluetus.

Lietinga diena (negražu). Žmonės nemėgsta lietaus ir fotografai nenori išeiti iš namų, nes fotoaparatas gali sušlapti. Lietingą dieną žmonės nekreipia tiek daug dėmesio į aplinką, kaip įprastai. Jie stengiasi nesušlapti. Ir kuo stipresnis lietus, tuo geriau viskas gali atrodyti. Vienintelė problema yra nesušlapti, o taip pat šviesa turi būti pakankama. Padidinkite ISO vertę, kad kompensuotumėte silpną apšvietimą. Tačiau, žinoma, pabandykite ir kai lyja …

Debesuota / rūškana diena (puiku). Man patinka debesuotos ar rūškanos dienos. Tuomet rūkas ar debesys veikia, kaip didelis šviesos sklaidytuvas, šviesa tampa švelnesnė, nei tais atvejais, kai nėra debesų ir rūko. Jums nereikia per daug nerimauti dėl to, iš kurios pusės yra saulė. Taigi, Jūs galite sutelkti dėmesį į objektus, kuriuos norite nufotografuoti. Jei esate tik pradedantysis, tuomet turėtumėte rinktis debesuotas dienas praktikai. Bus daug lengviau ir Jūs padarysite geresnių nuotraukų.

Naktis (ypatinga).  Kai kurie žmonės mano, kad naktį neįmanoma fotografuoti. Tai netiesa. Miestuose yra daug dirbtinės šviesos šaltinių, o tai reiškia, kad yra daug šviesos, naktys čia nebebūna tamsios. Miesto centre dažniausiai galima skaityti laikraštį vidury nakties. Pasinaudokite tuo ir išeikite iš namų naktį. Pažiūrėkite, iš kur sklinda šviesos ir pasinaudokite tuo savo kūryboje. Jūs galite naudoti stovą, kad Jūsų fotoaparatas nedrebėtų. Padarykite visų nejudančių objektų kadrų ir atkreipkite dėmesį į judesių susiliejimą. Fotografavimas naktį yra visiškai kitokia patirtis.

Svarbiausia įsitikinkite, kad darant nuotraukas, apšvietimo sąlygos yra geros. Visada išsiaiškinkite, iš kur sklinda šviesa prieš pradėdami daryti nuotraukas.

Jeigu norite pamatyti veidus, šviesa turi būti už nugaros (Portretas).

Jeigu norite pamatyti formas, šviesa turi būti priekyje (Siluetas).

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *