10 garsiausių citatų apie gatvės fotografiją

Aš manau, kad jei norite geriau suprasti gatvės fotografiją ir padaryti geresnių nuotraukų, yra labai svarbu išnagrinėti gatvės fotografų, kurie dirbo anksčiau prieš mus ir nutiesė kelią mums visiems, darbą. Be to, šių įtakingų gatvės fotografų citatų ir pasisakymų skaitymas taip pat yra puikus būdas treniruoti savo protą, kad galėtumėte padaryti geresnių nuotraukų. Žemiau yra  pateiktos kelios citatos apie gatvės fotografiją, kurios yra trumpos, įkvepiančios ir padarė man įtaką vienokiu ar kitokiu būdu.
 1. „Jei Jūsų nuotraukos yra nepakankamai geros, tai reiškia, kad Jūs esate nepakankamai arti” – Robert Capa.  Tai buvo viena iš pirmųjų citatų, kuri padarė didelę įtaką mano gatvės nuotraukoms. Kai aš pradėjau fotografuoti, aš buvau pernelyg drovus, kad galėčiau prieiti arčiau prie nepažįstamų žmonių, susipažinti su jais ir papasakoti jų asmeninę istoriją. Laikui bėgant aš įgavau drąsos, kad galėčiau prieiti arčiau  prie savo subjektų ir ne tik nufotografuoti juos geriau, bet taip pat pasikalbėti ir pabendrauti su jais.
2. „Fotografai neteisingai supranta jausmus, kuriuos patiria fotografuodami, o būtent vadovaujasi jais, darydami išvadą, kad nuotrauka yra gera”, – Garry Winogrand. Kai Jūs fotografuojate ir pajutote, kad užfiksavote vertingą vaizdą, patogu yra grįžti namo, apdoroti vaizdą ir įkelti jį į internetą, kad galėtų pamatyti visas pasaulis. Tačiau ši Garry Winogrand citata padėjo man suvokti, kad yra labai svarbu sulėtinti šį procesą ir neleisti savo emocijomis diktuoti, ar nuotrauka buvo gera ar ne. Winogrand netgi kai kuriais atvejais palauktų metus ir nežiūrėtų savo vaizdų ir nevertintų jų pagal formą ir turinį.  Dabar aš stengiuosi palaukti kelias dienas arba savaitę prieš priimdamas sprendimą, ar mano nuotrauka vertinga ar ne. Tai suteikė man daugiau objektyvumo nuotraukų atžvilgiu, buvo atvejų, kuomet mano laikytos geromis nuotraukos iš tikrųjų nebuvo tokios.
 3. „Kadangi aš esu nebylė, aš išreiškiu save per vaizdus.” – Helen Levitt. Gatvės fotografija yra susijusi su istorijų pasakojimu, o taip pat ji yra saviraiškos būdas. Žiūrėdami į gatvės fotografų nuotraukas, Jūs taip pat žvelgiate į jų sielą. Cartier-Bresson iš pradžių mokėsi tapyti, jis išreiškė romantiškus vaizdus per savo nuotraukas. Craig Semetko buvo komedijų aktorius ir rašytojas 20 metų, jis parodo humorą per savo vaizdus. Kai Jūs fotografuojate, pagalvokite apie tai, kokią istoriją bandote papasakoti – ir kaip Jūsų vaizdai išreiškia tai, kas esate.
 4. „Mano nuomone, fotografavimas yra stebėjimo menas. Jis susijęs su kažko įdomaus radimu įprastoje vietoje … Aš supratau, kad jis mažai susijęs su objektais, kuriuos matote, o labiau susijęs su tuo, kaip Jūs juos matote. ”- Elliott Erwitt. Elliott Erwitt buvo meistras, kuris sugebėdavo įžvelgti grožį kasdieniškuose dalykuose ir sukurti iš to ką nors nepaprastą. Per savo ilgą gatvės fotografo karjerą jis fotografavo vaikus, šunis ir įprastus vaizdus ir paversdavo juos įspūdingais. Gatvės fotografijos grožis yra tame, kad nereikia vaikščioti ilgai ir toli, norint padaryti įdomią nuotrauką. Visos didžiausios fotografavimo galimybės yra tiesiog Jūsų kieme, nepriklausomai nuo to, kur Jūs gyvenate. Net jei Jūs praleidžiate visą laiką važinėdami iš namų į darbą ir atvirkščiai, Lee Friedlander turėjo nuotraukų seriją, kur jis fotografavo Ameriką pro savo automobilio langus ir padarė keletą įdomių nuotraukų. Žiūrėkite į paprastus dalykus ir paverskite juos nepaprastais.
 5. „Žymiai svarbiau yra susidraugauti su žmonėmis, nei paspausti mygtuką.” – Alfred Eisenstaedt. Nors man patinka daryti įsimintinas gatvės nuotraukas, tačiau labiau mane domina žmonės, kuriuos aš sutinku ar su kuriais bendrauju. Kaip sako „nykščio taisyklė”, aš visada stengiuosi šypsotis ir sakyti „ačiū” žmonėms, kuriuos aš fotografuoju. Didžioji jų dalis man šiltai šypsosi ir sako „ačiū”. Manau, kad tai ypač būdinga, kai neįtikėtinai suartėjate su žmonėmis. Yra labai svarbu būti nuoširdžiais su žmonėmis, kuriuos fotografuojate, nes jie yra žmonės ir mes turime elgtis su jais pagarbiai.
 6. Mano asmeniniai tyrinėjimai iš tiesų yra priežastis ir motyvas daryti gatvės nuotraukas.”- Lee Friedlander. Gatvės fotografija yra tarsi kelionė, kurioje bandoma išreikšti save ir suprasti, kas Jūs esate. Kuomet aš dariau gatvės nuotraukas, mano stilius nedaug keitėsi. Iš pradžių aš pradėjau daryti vaizdus, sutelkdamas dėmesį į scenas ir žmones ir užfiksuodamas lemiamą momentą. Tačiau, kadangi mano aplinka pasikeitė, aš supratau, kad mano interesai fotografijoje pasikeitė taip pat. Ankstesnis stilius,  kurį aš naudojau, darydamas gatvės nuotraukas, daugiau nebedomino manęs, aš norėjau išbandyti kažką naujo. Aš eksperimentavau, prisiartindamas maksimaliai iki žmonių, o dabar man atrodo, kad man tai tinka.
Savo stiliaus ieškojimas, kalbant apie gatvės fotografiją, yra visą gyvenimą trunkanti kelionė. Aš jo ieškau ir pats, todėl nenusivilkite, jei Jums nepavyksta atrasti jį per naktį. Vienintelis būdas mokytis yra nuolat eiti į gatves ir fotografuoti.
7. „Aš myliu žmones, kuriuos aš fotografuoju. Aš turiu omenyje, kad jie yra mano draugai. Aš niekada nebuvau susipažinęs su dauguma iš jų arba nepažįstu jų apskritai, bet per mano vaizdus aš gyvenu su jais. ”- Bruce Gilden. Gilden mokėsi sociologiją mokykloje,  jį ypač domina žmonės, kuriuos jis fotografuoja, juos jis laiko savo draugais. Nepaisant to, kad žmonės gali neteisingai suprasti jį, pagalvoti, kad yra žioplys, jis nuoširdus su žmonėmis, kuriuos jis fotografuoja, ir jaučia artumą su jais.
 8. „Egzistuoja kūrybinga sekundės dalis, kai fotografuojate. Jūsų akys turi matyti kompoziciją arba raiškumą, kuriuos pats gyvenimas siūlo Jums, Jūs turite pajusti  intuicijos dėka, kada paspausti mygtuką. Tai yra akimirka, kuomet fotografas tampa kūrybingas. Oop! Akimirka! Jei Jūs praleisite ją, ji dings amžinai. ”- Henri Cartier-Bresson.  Būdami gatvės fotografais, mes nuolat bandome vytis „lemiamą momentą”. Čia svarbūs instinktas, intuicija, pasiruošimas, sėkmė ir įgūdžiai. Tačiau aš norėčiau akcentuoti, kad svarbiausia dalis yra pasirengimas. Kaip Woody Allen kartą pasakė: „80 procentų sėkmės yra tiesiog pasirodymas”. Taigi, jei norite užfiksuoti lemiamą momentą, turite visada nešiotis savo fotoaparatą su Jumis visur, kur einate ir fotografuoti nuolat. Jei kada nors netyčia esate palikę savo fotoaparatą namuose, reiškia Jūs žinote, kaip skausminga yra praleisti lemiamą akimirką ir mušti save per galvą.
 9. „Matyti nepakanka; turite jausti tai, ką fotografuojate ”, – Andre Kertesz.
Kai Jūs fotografuojate, fotografuokite ne tik akimis. Fotografuokite savo  širdimi. Įdėkite savo sielą į Jūsų vaizdus ir Jūs sukursite vaizdų, kurie ne tik įkvepia, bet sujaudina žmones, kuriems parodote juos.
 10. „Būkite savimi. Aš labiau norėčiau pamatyti ką nors, net ir nevykusį, bet nepanašų į kieno nors kito darbą. ”- William Klein. Semkitės įkvėpimo iš gatvės fotografų, kuriais Jūs žavitės, bet stenkitės būti kitokie, inovatyvūs ir eksperimentuoti. Jei nefotografavote ilgą laiką, patogu fotografuoti, lyginant savo darbus su kitų darbais. Pabandykite išsiskirti ir būti unikalūs. Eksperimentuokite su skirtingais židinio nuotoliais, kampais, greičiu, diafragma ir įranga. Ieškokite, kaip Jums patogiau dirbti ir atraskite savo unikalų stilių.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *