Apie blykstės naudojimą gatvės fotografijoje

Vienas iš dažnai aptariamų dalykų internete yra natūralios šviesos ir blykstės naudojimas gatvės fotografijoje. Nors dauguma garsių gatvės fotografų griežtai nepritaria blykstės naudojimui, kai fotografuojama gatvėse, daug fotografų naudojo blykstę savo darbuose.

Pavyzdžiui, vienas iš pirmųjų fotografų, naudojančių blykstę gatvėse, buvo žurnalistas ir reformatorius vardu Jacob Riis. Jis pirmasis pradėjo fotografuoti gatvėse, naudodamas blykstės miltelius 1887 metais, kurdamas vaizdus, ​​kurie būtų tarsi įrodymas, tinkantis jo paskaitoms ir leidiniams apie skurstančius žmones gatvėse. Aišku, kad Riis nefotografavo su blykste tam, kad tiesiog apakintų (esu tikras, kad dažnai taip atsitikdavo), bet tiesiog norėjo užfiksuoti tam tikras situacijas, kuomet buvo per tamsu, kad galima būtų naudoti mažos ISO reikšmės  juosteles dieną.

Dar vienas fotografas, kuris taip pat naudojo blykstę savo darbuose, buvo Weegee, reporteris, kuris buvo liūdnai pagarsėjęs dėl žmogžudysčių vaizdavimo nakties tamsoje.Weegee buvo priklausomas nuo blykstės naudojimo gatvėse, nes gatvės buvo per tamsios naktį, kad gali būtų fotografuoti be jos. Reik paminėti sėkmės ir atsitiktinumo svarbą fotografuojant naktį su blykste – nes sunku numatyti, kur šešėliai ir atspindžiai kris nuotraukoje.
Ne tik Riis ir Weegee fotografavo su blykste gatvėje, tačiau kiti fotografai, pavyzdžiui, Bill Brandt ir Diane Arbus fotografavo Rolleiflex kamera ir su blykstėmis.

Diane Arbus viena pirmųjų, kuri naudojo blykstę savo gatvės darbuose dienos šviesoje. Ji nenorėjo, kad susiklostytų daug tokių situacijų, kuomet veidai gaunasi per tamsūs, nes fonas už jų buvo šviesesnis. Pasitelkus blykstę, jai nereikėjo  manipuliuoti  žmonėmis,, kurie buvo apšviesti, ir sukti jų  į saulės pusę, kur būtų mestas šešėlis ant jų ir jie prisimerktų, žiūrėdami į fotoaparato ekraną. Priešingai, galėtų gautis taip, kad jie nemirksėtų, kadangi pasukus ką nors į saulės pusę, jie nukreipia veidus.
Blykstės naudojimas gatvės fotografijoje yra tik dar vienas būdas, kurį naudoja fotografai. Nors dauguma gatvių fotografų dažnai nurodo Bruce Gilden, kaip vienintelį, kuris ją naudoja, yra daug kitų gatvės fotografų prieš jį, kurie taip pat naudojo blykstes.

Jei fotografuojate gatvėse su blykste, būtina turėti tam tikrą tikslą, kodėl jūs fotografuojate gatvėse su blykste. Nedarykite to tiesiog norėdami paerzinti žmones, ar todėl, kad norite tam tikros estetinės išvaizdos, o gal todėl, kad kai kuriose vietose yra per tamsu.

Jau pats gatvės fotografijos procesas nėra lengvas iššūkis, sunku net įsivaizduoti kaip jausčiausi gatvėje darydamas gatvės reportažus su blykste. Daug vidinės drąsos ir noro reik, dirbant šiuo metodu. Bet jai yra didelis noras vardant kilnaus tikslo – t.y. stiprios gatvės nuotraukos, pirmyn, aš viska pateisinu ir nieko nesmerkiu, nors abejoju ar kada pats išbandysiu šią techniką.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *