Apie objektyvų naudojimą

Daug įvairių objektyvų tipų yra naudojami gatvės fotografijoje. Dažniausiai naudojami yra 28mm, 35mm, 50 mm ar net 85 mm (mano atveju).

Įvairių židinio nuotolių dėka jūs galite sukurti skirtingų vaizdų. Kuo plačiau, tuo jūsų vaizdai bus artimesni – vaizdas suteiks galimybę jums pasijusti taip, tarsi esate iš tikrųjų nuotraukoje kaip aktyvus dalyvis, o ne pašalinis vojeristas.

Kiekvienas turi savo prioritetus, kalbant apie židinio nuotolį. Aš sakyčiau eksperimentuokite su skirtingais židinio nuotoliais ir rasite  tai, kas tinka jums geriausiai.

Aš eksperimentavau su daugybe įvairių židinio nuotolių ir supratau, kad 85mm man tinka geriausiai (taip sulaužiau nusistovėjusią taisyklę, kad gatvės fotografijai labiausiai tinka 28 mm ir 35 mm židinio nuotolio objektyvai) nors kaip išsireikštų dauguma gatvės fotografų, 85 mm židinio nuotolis yra ribotas, ne visuomet gali viską aprėpti ką norima parodyti.

Eksperimentuokite su skirtingais židinio nuotoliais, bet kuomet rasite jums tinkantį židinio nuotolį, naudokite jį. Tai padės jums daug sužinoti apie židinio nuotolį, jūs suprasite, kaip toli ar arti turite stovėti šalia jūsų objektų, norint padaryti tam tikrą kadrą. Be to, tai padės sukurti vizualinį vaizdų darnumą, kad jie išliktų pastovūs viso projekto metu, kurį, galbūt, vykdote.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *