Benamių fotografavimas

Kalbant apie gatvės fotografiją, benamių ar skurstančių fotografavimo gatvėje problema yra labai opi moraliniu požiūriu. Ar turėtume juos fotografuoti ar ne?

Jeigu pažvelgsime į gatvės fotografijos istoriją, pamatysime, kad buvo padaryta nemažai benamių gatvės nuotraukų. Matome benamių nuotraukas, padarytas Henri Cartier-Bresson, Walker Evans, ir daugelio kitų.

Ironiška tai, kad kuomet daugumos gatvės fotografų buvo klausiama apie šią problemą, jie pasakė, kad niekada nefotografuotų žmonių nelaimėje … reikia gerbti visus žmones. Akivaizdu, kad tai melas, nes sunku rasti gatvės fotografą, kuris savo galerijoje nėra nei karto  vaizdavęs benamių.

Aš stengiuosi vengti fotografuoti benamius ir beglobius žmones be jų leidimo. Manau, kad didelis ir garbingas darbas šia tematika jau padarytas anksčiau, todėl aš nesu tikras, kad galėčiau padaryti kažką geriau. Turiu pripažinti, kad dėka gatvės fotografijos esu susipažinęs jau ne su vienu beglobiu tautiečiu, su kuriuo gatvėje susitikus visados pasisveikinu, trumpai pasišnekučiuoju ir tik jam leidus ir norėjus įamžinu.

Tuo pačiu metu skurstančiųjų fotografavimas yra svarbi socialinė užduotis. Aš nevisiškai sutinku su tais atstovais šiuo klausimu, kurie vengia tai daryti, kad nereikėtų fotografuoti žmonių nelaimėje. Aš nemanau, kad gatvės nuotraukose turėtų būti užfiksuotos tik laimingos akimirkos. Reikėtų fiksuoti visą emocijų gamą pradedant nuo teigiamų iki neigiamų.

Aš manau, kad beglobiu žmonių fotografavimas garbingu būdu, neperžengiant ribos ir neįžeidžiant žmogaus – nauda visuomenei. Užuot tiesiog fotografavę benamius, kodėl nepasikalbate su jais ir nesusipažįstate prieš priartindami savo fotoaparatą? Parodykite nuoširdų susidomėjimą jų gyvenimo istorija ir suteikite jiems šiek tiek dėmesio. Galų gale, aš perskaičiau, kad pats blogiausias dalykas, būnant benamiu, yra ne skurdas, bet jausmas, kad esate nematomi – kad kiekvienas ignoruoja jus ir neskiria nei sekundės laiko.

Vadovaukitės tuo, ką jums sako širdis, ir žinokite, kad žmonės yra pirmoje vietoje, o ne nuotraukos.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *