Fotografavimas naudojant aukštą ISO

Aš sutinku gatvės fotografus, kurie atsisako fotografuoti gatvėse, kuomet ISO reikšmė didesnė, nei 200, nes baiminasi grūdėtumo. Kur čia slypi problema? Na, jei jūs fotografuojate su dideliu f-stop, norėdami gauti didelį lauko gylį (kaip f/8), jūsų greitis dažnai bus per lėtas. Kaip meistrai darydavo ir dabar daro savo nuotraukas?

Fotografijos istorijos pradžioje (1800-ųjų pabaigoje – 1900-ųjų pradžioje) gatvės fotografų galimybės buvo apribotos santykinai lėtų juostelių, pavyzdžiui, ISO 25. Tačiau technologijos pažengė (ir ISO 400 juostelė tapo prieinama), kai kurie legendiniai gatvės fotografai, pavyzdžiui, Joel Meyerowitz ir Garry Winogrand, pastūmė savo ISO 400 juostas iki 1200 ISO. Tai suteikė galimybę jiems fotografuoti didžiausiu Leica greičiu, kurį jie naudojo (1/1000 sek.). Postūmis link didesnės ISO reikšmės prideda grūdėtumo ir kontrasto. Ne visiems fotografams tai patinka. Man asmeniškai grūdėtumas priduoda net savotiško žavesio, ypač mano nuomonė tai tinka gatvės fotografijai.

Tačiau šiais laikais mes esame laimingi, nes turime technologijų ir fotoaparatų, kurie turi aukštą ISO reikšmę. Mes galime fotografuoti, naudodami ISO 1600, nejausdami jokio triukšmo. Man net teko fotografuoti kai kuriais naujais fotoaparatais, kurie gali daryti nuotraukas, kuomet ISO 25000, o tuo tarpu triukšmas minimalus. Tai drąsus naujas pasaulis.

Jei jūs darote gatvės nuotraukas ir nenorite išplaukusių nuotraukų, bet norite ryškių, fotografuokite, naudodami aukštą ISO reikšmę. Nebijokite naudoti 1600 ar net 3200. Net jei darote gatvės nuotraukas dieną.

Remdamasis savo patirtimi, galiu pasakyti, kad reikalingas greitis yra bent 1/250 sek., jei fotografuojate ką nors vaikščiojantį vidutiniu tempu (kad nuotraukos nebūtų išplaukusios). Jei kas nors bėga, reikia bent jau 1/1000 sek.

Leiskite man parodyti jums pavyzdį (tiems, kurie turi skaitmeninius fotoaparatus, kur didelis greitis): Jei fokusuojate esant f/8 dieną saulės šviesoje (kai ISO 1600), greitis tikriausiai bus pritaikytas, gerokai viršys 1/1000 sek. Tačiau, jei jūs fotografuosite šešėlyje, greitis sumažės iki 1/250 sek. (minimalus greitis, reikalingas norint užfiksuoti judesį) – ir net kai ISO 1600.
Nebijokite fotografuoti, kuomet ISO yra 1600 ar net greičiau, kai darote gatvės nuotraukas. Tai padės jums geriau užfiksuoti „lemiamą momentą”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *