Fotografuokite tai, ką jaučiate

„Man fotografuoti tai, ką aš jaučiu savo kūnu, yra žymiai svarbiau, nei techninės detalės. Jei vaizdas virpa, viskas gerai, jei vaizdas nesufokusuotas, irgi viskas gerai. Aiškumas nesvarbus fotografuojant. “- Daido Moriyama

Viena dažniausių klaidų, kurią daug fotografų daro yra ta, kad jie yra pernelyg analitiški, kai daro gatvės nuotraukas. Jie pamiršta svarbiausią fotografavimo dalį: fotografuoti tai, ką jūs jaučiate širdimi.

Daido Moriyama yra vienas garsiausių Japonijos fotografų, kuris išpopuliarino fotografavimo su „sąmonės srautu” stilių. Be to, jis išpopuliarino radikalią „are, bure, boke” (grūdėtas, neryškus, nesufokusuotas) estetiką, sukilo prieš tų laikų fotografavimo stilių, sutelkė dėmesį į labai ryškius vaizdus, padarytus madingais profesionaliais fotoaparatais.

Jūs paklausite, kas yra fotografavimas su „sąmonės srautu”? Ši sąvoka reiškia, kad jūsų mintys, emocijos ir idėjos yra tarsi upė ar srautas, tekantis per jūsų protą. Jūs pasitikite savo intuicija, nuojauta, drąsa.

Kai jūs darote gatvės nuotraukas, jūs tiesiog fotografuojate tai, kas jums atrodo įdomu, be jokio vertinimo, savikritikos ar nusivylimo. Jūs pakoreguojate fotoaparato automatinius nustatymus ir tiesiog spaudžiate mygtuką. Tai gryniausia „fotografijos” forma, kai jūs nemąstote, kaip „menininkas”. Jūs esate tarsi vaikas, tyrinėjantis pasaulį ir fotografuojantis tai, kas atrodo įdomu.

Jei fotografuojate su „sąmonės srautu”, supraskite, kad dauguma jūsų kadrų nebus labai geri. Iš tikrųjų jūs padarysite daug prastų, neįdomių ir nuobodžių nuotraukų. Tačiau, jei jūs nukreipsite savo emocijas į nuotraukas, jos taps prasmingesnės asmeniškai jums. Be to, šis jausmas bus perduotas žiūrovui.

Dėl šios priežasties redagavimo procesas yra labai svarbus. Jums vertėtų visada sužinoti antrą nuomonę apie savo nuotraukas, tuomet pamatysite, ar kitiems žmonėms kyla tos pačios emocijos, žvelgiant į jūsų nuotraukas, kaip jums.

Emocijos, kurias patiriate, darydami gatvės nuotraukas, ne visada perduodamos jūsų žiūrovams. Tačiau, kuo daugiau jūs fotografuojate iš savo širdies (o ne smegenimis), tuo labiau tikėtina, kad perduosite scenos pojūčius savo žiūrovams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *