Fotografuokite „vidumi”

„Mano nuotraukos yra ne proto nuotraukos”. Aš palieku protą po pagalve, kai aš fotografuoju. Aš fotografuoju savo širdimi ir „vidumu”. – Anders Petersen

Anders Petersen yra vienas įtakingiausių šiuolaikinių profesionalių fotografų. Jis fotografuoja, naudodamas paprastą automatinę kamerą (Contax T3) ir daro jausmingus juodus ir baltus vaizdus, ​​kuriuos jis vadina „asmenine dokumentika”. Jis fotografuoja save ir žmones, kuriuos sutinka, jie yra jo pagrindiniai subjektai, ir jis fotografuoja iš širdies.

Nuotrauka be emocijų yra mirusi. Daugumos fotografų problema yra tame, kad jie fotografuodami bando tapti pernelyg analitiški. Jie per daug nerimauja dėl kompozicijos, kadravimo, formos, gražaus apšvietimo ir pamiršta svarbiausią dalyką, kuris padaro vaizdą įsimintiną: vaizdo širdį, sielą ir aistrą.

Kai jūs fotografuojate, stenkitės nebūti per daug analitiški. Fotografuokite, vadovaudamiesi savo intuicija ir „vidumi”. Jei radote kažką įdomaus, nevaržykite savęs.

Neleiskite, kad jūsų protas jums pasakytų: „Nedaryk šio kadro, jis yra nuobodus, ir niekam nebus įdomu”. Darykite nuotrauką bet kuriuo atveju, nes jūs visada galėsite redaguoti ją (pašalinti) vėliau.

Bet kada laikas tapti analitišku?

„Po fotografavimo, kuomet aš žiūriu į kontaktų lapus, bandau analizuoti ir lyginti”., – Anders Petersen
Fotografuokite „vidumi”, kai esate gatvėje, bet naudokite smegenis, kai esate namuose ir redaguojate (atrenkate) savo nuotraukas. Analizuokite savo nuotraukas vėliau, tarsi atlikdami „skrodimą”, ir mokykitės, kaip „nužudyti savo kūdikius” („silpnas” nuotraukas, prie kurių jūs esate emociškai prisirišę, bet žinote, kad tai nėra puikios nuotraukos).

Atskirkite fotografavimą ir redagavimą, darydami nuotraukas. Šiuo atveju naudojamos skirtingos smegenų dalys, ir jeigu bandysite atlikti abu šiuos veiksmus tuo pačiu metu, jums nepavyks.

Mano praktinis patarimas, išjunkite LCD ekraną, kai fotografuojate, ir susilaikykite nuo žiūrėjimo į jūsų vaizdus iškart po to, kai juos nufotografavote (tai vadinama „chimping”). Kodėl? Ji žudo fotografavimo „srautą”.

Be to, tegul jūsų vaizdai „marinuojasi”, nežiūrėkite į juos, palaukite, kol praeis savaitė po fotografavimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *