GATVĖS FOTOGRAFIJOS SKIRTUMAI NUO KITŲ ŽANRŲ

Gatvėje iš tikrųjų neįmanoma numatyti, ką Jūs gausite dienos pabaigoje. Netgi neįmanoma numatyti, kaip žmonės reaguos prieš fotografavimą, fotografavimo metu ar po jo. Dėl šios priežasties gatvės fotografija yra įdomi ir kupina iššūkių. Jūs negalite nieko nuspėti. Būtent todėl ji skiriasi nuo kitų fotografijos žanrų.  Gatvėse nėra jokių taisyklių. Gatvėse nėra jokių įstatymų. Gatvėse Jūs turite išgyventi su fotoaparatu, niekas daugiau Jums negalės padėti. Jeigu norite padaryti gerą kadrą, Jūs turite prisiartinti prie žmonių.  Jei Jūs negalite šito padaryti, Jūs niekada netapsite geru gatvės fotografu. Jūs negalite stovėti ir laukti, kol kas nors atsitiks. Turite prieiti prie žmonių ir padaryti kadrą, jie nepozuos Jums. Niekas nekvies Jūsų ir neprašys gatvės nuotraukos. Viską atlikti turite Jūs, Jūsų idėjos ir požiūris taip pat svarbūs. Man įdomu vaikščioti gatvėmis, nežinant, kas atsitiks ir sukurti ką nors iš nieko. Žinoma, tai ne visiems patinkantis dalykas ir aš galiu pasakyti, kad tai nėra taip paprasta, kaip atrodo. Čia reikia daug patirties, praktikos ir labai geros akies. Gatvėje sėkmė priklauso nuo Jūsų žinių apie gatvės fotografavimą. Mano atveju tai vidinė mano būsena, kuri svarbiausia, jei norite gauti geros patirties gatvėje. Dažnai aš arba pamatau daug dalykų, arba ne. Kuo ilgesnės fotografavimo pertraukos, tuo geriau aš jaučiuosi gatvėse. Kartais reikia atsipūsti ar užsiimti kažkuo kitu, kad atgaučiau gerą dvasinę būseną. Jeigu skiriate per daug laiko gatvės fotografijai, ji apakins, ir negalėsite padaryti naujų kadrų. Bet taip atsitinka labai retai.

Gatvės fotografija yra labai įvairiapusė. Tarsi žmonės priekiniame plane, suderinantys fono spalvas, raštus ir kt. Kai kuriems žmonėms labiau patinka kasdienės situacijos ar emocijos. Kai kurie daro nuotraukas, kurios Jus priverčia susimąstyti, ar papasakoja istoriją. Man asmeniškai labai patinka gatvės portretai, tačiau kai kurie žmonės net mano, kad tai apskritai nėra gatvės fotografija. Nėra taisyklių arba teisingo kelio. Tiesiog išsiaiškinkite, kas Jums patinka ir eikite šiuo keliu, kol surasite tinkamą variantą.

Gatvės fotografijoje nėra jokių taisyklių. Viskas priklauso nuo Jūsų, Jūs darote savo nuotraukas, kaip norite, ir tikitės, kad Jūsų pasekėjams jos taip pat patiks. Nesustokite ir darykite toliau tai, ką Jūs darote, nes tai darote tik dėl savęs. Jei Jums labiau patinka spalvotos, tai darykite spalvotas nuotraukas. Jei Jums labiau patinka juodai baltos, tai darykite juodai baltas nuotraukas. Kai aš pažvelgiu į nuotraukas, kurias aš dariau anksčiau, pastebiu, kad mano stilius pasikeitė jau kelis kartus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *