Kokia buvo pirmoji parašyta knyga apie gatvės fotografiją?

Remiantis knyga „Stebėtojas: Gatvės fotografijos istorija“ (Bystander: A History of Street Photography by Colin Westerbeck & Joel Meyerowitz) pirmoji knyga apie gatvės fotografiją buvo parašyta 1877 metais, ją parašė John Thomson, Škotijos fotografas. Jis pavadino knygą: „Gatvės gyvenimas Londone”.
Įdomu pažymėti, kad dauguma objektų nuotraukose pozavo jam, nes jis naudojo „kolodijaus” metodą (buvo pabrėžiamas griežtumas), kuomet buvo reikalingas labai mažas juostos greitis. Taigi, jo objektai turėjo stovėti nejudinami labai ilgą laiką, tai sutrukdė jam padaryti atvirų nuotraukų.

Man įdomu, kaip technologijos įtakoja tai, kaip mes darome gatvės nuotraukas. Kai buvo išrasta fotografija, juostelė buvo tokia lėta (o fotoaparatai dideli ir nepatogūs), kad buvo sunku (ar net neįmanoma) daugeliu atvejų fotografuoti žmones viešose vietose atvirai. Tačiau, kai technologijos vystėsi, atsirado prisitaikančių fotoaparatų ir greitesnių juostelių, tobulėjo ir gatvės fotografai.

Tai verčia mane daug galvoti apie fotoaparatus, apie tai, kad mes galime fotografuoti beveik tamsoje, naudodami 12,800 ISO. Yra fotoaparatų, kurie turi pasukamą ekraną, jie suteikia galimybę fotografuoti tikrai nedideliu atstumu, atviru būdu.

Taigi suprantate, kad naudojamos fotoaparato technologijos pakeis jūsų nuotraukas, todėl nereikia  manyti, kad seni dalykai būtinai geresni, nei nauji.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *