Neapkarpykite

„Jei pradedate „pjaustyti” arba karpyti gerą nuotrauką, tai reiškia atėjo pabaiga geometriškai teisingoms proporcijoms. Be to, labai retai atsitinka, kad nuotrauka, kuri buvo prastai sukomponuota, galėtų būti pakoreguota kompozicijos rekonstrukcijos, vaizdo vientisumo jau nebelieka. ”- Henri Cartier-Bresson.

Dažna klaida, kurią daro daugelis fotografų yra ta, kad jie per daug apkarpo savo nuotraukas. Jie yra „apkarpymo-holikai”, jie apkarpo kiekvieną padarytą nuotrauką (net tada, kai nereikia to daryti). Aš taip pat esu besikeičiantis „apkarpymo-holikas”, aš be reikalo per daug apkarpau kadrus (net tada, kai kraštai yra įdomūs).

Kitas „apkarpymo-holikų” trūkumas: tinginystė, darant gatvės nuotraukas. Aš fotografuoju nutolęs nuo savo objektų, manau, kad galiu tiesiog apkarpyti ir padidinti, užuot prisiartindamas prie savo objektų.

Aš sakau sau, „Ech, jeigu nepadarysiu teisingo kadro, visada galėsiu apkarpyti jį vėliau.” Dėl šios priežasties aš tapau tingus, nebetobulinau komponavimo ir kadravimo.

Kai aš pirmą kartą išgirdau, kad Henri Cartier-Bresson (gatvės fotografijos krikštatėvis ir kompozicijos meistras) neapkarpo savo vaizdų (ir uždraudė savo mokiniams tai daryti), aš nusprendžiau išbandyti šį patarimą.

Iš pradžių buvo sunku neapkarpyti kadrų. Kuomet aš nekarpiau kadrų, supratau, koks apsileidęs buvau, kai kadravau mano vaizdus. Taigi, kuomet pritaikiau šią taisyklę neapkarpyti sau, atkreipiau dėmesį į „kadro užpildymą” ir geresnių kraštų sukūrimą savo kadruose, kas labai pagerino mano kompoziciją.

Aš nesakau, kad niekada neturėtumėte apkarpyti savo nuotraukų. Yra daug meistriškų gatvės fotografų, kurie labai apkarpydavo savo nuotraukas (Robert Frank atlikdavo tam tikrus radikalius apkarpymus savo konstruktyvinėje knygoje „Amerikiečiai”, jis net paversdavo kraštovaizdžio vaizdus portretais dėl apkarpymo).

Jei norite pagerinti kompoziciją, fotografuokite visus metus neapkarpydami. Galiu garantuoti, kad po metų jūsų kompozicija dramatiškai pagerės. Ir jeigu ateityje jūs nuspręsite pradėti apkarpymą vėl, visada darykite tai saikingai (aš rekomenduoju apkarpyti mažiau, nei 10% kadro).
Kai fotografuojate gatvėse, venkite „tunelio vaizdo” (žiūrėjimas tik į kadro centrą). Sutelkite dėmesį į kadro kraštus, o ypač į foną, norėdami pagerinti kompoziciją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *