Nebūkite savo fotoaparato vergu

„Jūs neturėtumėte būti mechaninių įrankių vergais, jie turėtų padėti jums ir yra maži ir nesvarbūs, jie neturėtų trikdyti bendravimo.”, – Anders Petersen

Ši liga kamuoja milijonus fotografų visame pasaulyje ir kainuoja jiems šimtus ir tūkstančius eurų. Ši liga pasėja nesaugumą tarp fotografų, kadangi jie jaučia, kad jų turimas fotoaparatas yra nepakankamai geras.

Jie mano, kad kai tik jie pakeis savo fotoaparatą ir įsigys naujesnę ir brangesnę versiją (ar nupirks naują objektyvą), staiga atsiras įkvėpimas ir kūrybingumas.

Liga? Ji vadinama „Įrangos įsigijimo sindromas“. Įmonės, tinklaraštininkai ir rinkodaros specialistai bando skleisti nepasitenkinimą ir nesaugumą tarp fotografų,  sakydami jiems: „Priežastis, dėl kurios jūsų nuotraukos nenusisekusios: jūsų fotoaparatas nepakankamai geras”.

Asmeniškai aš vis dar sergu „Įrangos įsigijimo sindromu“. Kai būnu nepatenkintas savo nuotraukomis, visada tikiuosi, kad kai nupirksiu naują fotoaparatą, vėl atsiras įkvėpimas ir atsivers kūrybiškumo durys. Patikėkite manimi: to niekada nebus.

Viena iš tiesų, kurios aš mokau: „Pirkite knygas, o ne įrangą.” Kalbant atvirai, aš gailiuosi dėl viso laiko, energijos ir pastangų, kuriuos aš švaisčiau naujų fotoaparatų ir objektyvų pirkimui. Norėčiau investuoti visą tą laiką ir pinigus į švietimą (knygos, seminarai), o taip pat į keliones.
Už pinigus galima nusipirkti laimę, bet tik tada, jei jūs išleidžiate juos patirčiai, o ne daiktams.

Be to, aš manau, kad atsiliepimų apie įrangą, svetainių ir forumų skaitymas visada didina norą pirkti naujus fotoaparatus ir objektyvus, kurių man nereikia.

Aš supratau, kad kai aš fotografuoju, per daug negalvoju apie savo fotoaparatą. Aš tik pradedu galvoti apie savo fotoaparatą, kai sėdžiu namuose ar nuobodžiauju darbe, kai aš naršau internete.

Dirbdant dieninį darbą, man visados trūksta laiko fotografuoti gatvėse. Aš buvau įsitikinęs, kad nupirkęs naują fotoaparatą, aš praleisiu daugiau laiko ne namuose fotografuodamas. Kai aš nusipirkau naują fotoaparatą, tai „įkvėpė” mane tik savaitei ar 2, o paskui grįžau prie to paties.

Prisiminkite: investuokite savo pinigus į patirtį, keliones, seminarus, išsilavinimą ir knygas apie fotografavimą. Fotoaparatas nepadės pagerinti vaizdo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *