Nefotografuokite dėl kitų

Yra daug fotografų, kurie daro nuotraukas tikėdamiesi, kad jie gaus daug dėmesio, pripažinimą ir daug „patinka” socialinėje žiniasklaidoje.

Tačiau tai yra klaidingas požiūris, jums reikia pirmiausia pradėti fotografuoti dėl savęs. Fotografuokite taip, tarsi niekada neparodysite savo nuotraukų niekam. Jūsų vaizdai bus autentiškesni ir asmeniškesni.

Net jei jūs tapsite žinomu pasaulyje fotografu, suprasite, kad šlovė ir sėkmė yra trumpalaikiai dalykai. Gali nutikti taip, jog būsite žinomi tik vieną dieną, o kitą dieną visi pamirš apie jus. Anksčiau ar vėliau jus ignoruos. Net geriausi fotografai istorijoje paniro į nežinomybę ar turėjo finansinių sunkumų.

Kokia yra pagrindinė priežastis toliau fotografuoti? Kadangi jums reikia. Jūsų siela šito reikalauja. Jeigu jūs nefotografuojate, jaučiatės taip, tarsi mirštate viduje. Fotografavimas yra savirealizacijos ir pasitenkinimo būdas, nereikia fotografuoti dėl kitų. Jei niekas niekada nepamatytų jūsų padarytų nuotraukų, ar jūs fotografuotumėte ir toliau ?

„Fotografuokite todėl, kad jums patinka, nes neabejotinai privalote tai daryti, o pagrindinis atlygis yra pats fotografavimo procesas. Kitus apdovanojimus – pripažinimą, finansinį atlygį gauna tik nedaugelis, ir jie yra trumpalaikiai. Ir net, jei jums sekasi, neišvengiamai bus periodų, kai jus ignoruos, gausite mažai pajamų, o dažnai pasitaiko abu variantai. Žinoma, yra daug kitų lengvesnių būdų užsidirbti pragyvenimui visuomenėje. Tegu fotografavimas būna jūsų aistra, o ne karjera. “- Alex Webb.

Daugelis fotografų pasiima fotoaparatą, nes fotografavimas yra jų hobis ir todėl kad jiems tai patinka. Tačiau tuomet tapimas „profesionalu” gali sugadinti jų matymą. Pradėkite fotografuoti sau, daryti nuotraukas, kurios jus domina. Tuomet leiskite gyvenimui tekėti savo vaga.

Šiais laikais yra daug fotografų, kurie skuba tapti „profesionalais”. Jie eina ir perka tonas brangios profesionalams skirtos įrangos ir tikisi užsidirbti pragyvenimui, darydami vestuvines ar komercines nuotraukas. Tuomet, kai kreipiasi keli klientai, jie supranta, kad jiems iš tikrųjų nepatinka fotografuoti profesionaliai. Jie taip pat greitai praranda savo entuziazmą ir aistrą fotografuoti, nes tai tampa labiau darbas, nei aistra.

Supraskite, kad nereikia būti „profesionalu”, kad būtumėte geru fotografu. Yra daug buvimo tiesiog mėgėju privalumų, galite fotografuoti būtent tai, kas jums patinka, be jokių kitų žmonių ar klientų lūkesčių.
Tam tikru atžvilgiu yra daug buvimo „profesionalu” trūkumų. Jūs tampate kitų žmonių vergu, nes turite fotografuoti tai, kas jums nerūpi, nes reikia mokėti už nuomą. Daug geriau yra turėti 8 valandų darbą, kad galėtumėte pragyventi ir visą savo laisvą laiką skirti fotografavimui, kuris iš tikrųjų įžiebia jūsų širdyje ugnį.

Christopher Anderson pateikia praktinių patarimų pradedantiesiems apie tai, kad reikia daryti nuotraukas, kurios jums patinka, tuomet galbūt tapsite profesionaliu fotografu. Nereikia bandyti greitinti šį procesą. Neskubėkite. Jei tai turi atsitikti, tai atsitiks. Jei tai neįvyks, irgi yra gerai:

„Pamirškite fotografo profesiją. Pirma būkite fotografu, o profesija, galbūt, „ateis” paskui.

Darykite nuotraukas, kurias jaučiatės priversti padaryti, ir, galbūt, padarysite karjerą šioje srityje. Tačiau, jei bandote padaryti iš pradžių karjerą, tuomet tiesiog padarysite prastų nuotraukų, kurios jums nerūpi. “- Christopher Anderson

Jei turite talentą daryti puikius vaizdus, žmonės netrukus atkreips dėmesį į jus dėl jūsų padarytų kokybiškų vaizdų. Tai geresnis kelias, negu bandymas padaryti nuotraukas, norint įtikti kitiems.

Darykite tik tas nuotraukas, kurios jus domina, o ne tas, kurios, jūsų nuomone, kitiems bus įdomios. Geriausios inovacijos dažnai atsiranda ignoruojant visus kitus ir prieštaraujant minios nuomonei, kaip aiškina Richard Kalvar: „Manau, kad aš darau viską taip, kaip man patinka, aš nesivaikau šiuolaikinės mados, viskas kyla spontaniškai iš širdies, vidaus ir smegenų. Man tai svarbiausia. “- Richard Kalvar

Nesivadovaukite minia, klausykitės savo širdies ir intuicijos. Fotografuokite tik sau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *