Nefotografuokite nuo klubų

„Aš niekada nefotografuoju be vaizdo ieškiklio”. – Garry Winogrand.

Dar viena dažna klaida, kurią daro siekiantys karjeros gatvės fotografai yra ta, kad jie bando įveikti savo baimę, darydami gatvės nuotraukas, ir fotografuoja nuo klubų (fotografuoja, laikydami fotoaparatą juosmens lygyje, bei nežiūri per vaizdo ieškiklį).

Asmeniškai aš, kai pradėjau daryti gatvės nuotraukas, aš bijojau priartinti fotoaparato vaizdo ieškiklį prie akių, nes bijojau būti „sugautas” nepažįstamųjų, kuomet darydavau atviras nuotraukas.

Garry Winogrand buvo vienas stropiausių gatvės fotografų istorijoje. Jis fotografavo naudodamas Leica M4, 28 mm objektyvą, ir buvo žinomas dėl sluoksniuotų, griežtų, padarytų iš priekinės pusės kadrų. Jeigu pažiūrėsite „YouTube”, pamatysite, kaip arti jis yra jo objektų, kai fotografuoja, ir visada greitai žiūri per vaizdo ieškiklį, kuomet fotografuoja. Tai jam suteikė galimybę tinkamai kadruoti ir užfiksuoti akimirkas, kurios jam pasirodė įdomios.

„Nefotografuokite nuo klubų, jūs nebegalėsite kontroliuoti kadravimo”. – Garry Winogrand.
Iš savo patirties aš galiu pasakyti, kad fotografavimas nuo klubų sėkmės neatneš. Kuo daugiau aš fotografavau nuo klubų, tuo mažiau aš pasitikėjau savimi, kaip gatvės fotografas. Be to, kaip sakė Garry Winogrand, tu nebegali kontroliuoti kadravimo. Nuotraukos tampa blogai kadruotos, iškreiptos ir bet kuris padarytas gražus kadras yra tik sėkmės dalykas.

Kaip gatvės fotografai jūs nedarote nieko blogo. Jūs bandote užfiksuoti kadrus, ​​į kuriuos žmonės įsijaustų. Jei nebūtų gatvės fotografų, istorikai nežinotų, ką žmonės darė viešose vietose praeityje. Visų ikoniškų gatvės nuotraukų, padarytų Henri Cartier-Bresson, Helen Levitt ir Vivian Maier, tiesiog nebūtų.

Pasitikėkite savimi. Tikėkite savimi. Nefotografuokite nuo klubų, tokiu būdu jūs pranešite pasauliui, kad nedarote nieko blogo. Taip pat naudodami vaizdo ieškiklį (arba LCD ekraną), galite geriau kontroliuoti kadravimą ir kompoziciją.

Mano pasiūlymas: Pažvelkite į savo objektą, nusišypsokite, ištarkite „ačiū” ir judėkite pirmyn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *