Nenutraukite savo fotografijos projektų per anksti

„Manau, kad jauni žmonės linkę sustoti per anksti prie savo fotografijos projektų. Jie mėgdžioja kažką, ką matė, bet jie ilgai neužsibūna. Jei ketinate ką nors fotografuoti, jūs turite skirti tam daug laiko, jūsų pasąmonė turi turėti galimybę pakilti į paviršių. “- Bruce Davidson

Viena iš problemų, su kuria susiduria daugelis fotografų, yra ta, kad jie nutraukia savo fotografijos projektus per anksti. Jiems greitai atsibosta dar prieš įsigilinimą į dalyką, temą ar sąvokas.
Tikrai puikus fotografijos projektas reikalauja laiko, gilinimosi, svarstymo, sunkaus darbo, prakaito, aistros ir ištvermės.

Pavyzdžiui, Bruce Davidson, kurdamas projektą „Metro”, važinėjo metro beveik kiekvieną dieną (atsitiktiniu būdu pasirinktomis valandomis) dvejus metus. Praleisdamas tiek daug laiko metro, jis tapo metro dalimi. Jis sužinojo apie metro niuansus, galėjo užfiksuoti skirtingus dalykus ir sukūrė įvairių vaizdų.

Šiuolaikinės visuomenės problema yra ta, kad mes dažnai kenčiame nuo „fotografavimo PAPILDYMO”, mes negalime susikoncentruoti ties vienu projektu, vizija ar dalyku. Mes greitai peršokame nuo vieno madingo fotografijos žanro prie kito.

„Auginti” „stiprų” fotografijos projektą yra tarsi auginti medį. Reikia pradėti, turint tvirtą pagrindą, pasodinti sėklas ir įpilti daug vandens, suteikti šviesos ir meilės. Užima daug laiko, kol sėklos pavirs dideliu medžiu.

Pažvelkite į visus puikius raudonuosius medžius ir pagalvokite apie tūkstančius metų, kurių prireikė tam, kad jie užaugtų aukšti ir taptų tokie, kokie yra dabar.

Klaida, kurią daro daug fotografų yra ta, kad jie per anksti ištraukia savo sėklas iš žemės. Jie neleidžia jų sėkloms dygti pakankamai laiko, kad jos įleistų šaknis ir augtų. Jei jūs nuolat iš naujo sodinate sėklas, jos niekada neužaugs iki neįtikėtinų aukštumų.

Kaip suprasti, koks fotografijos projektas jums yra įdomus? Bruce Davidson duoda puikių patarimų siekiantiems karjeros fotografams:

„Jei aš būčiau studentas dabar ir turėčiau panašų į mane mokytoją, aš sakyčiau, „Jūs turite nešioti savo fotoaparatą kasdien ir fotografuoti kasdien. Ir savaitės pabaigos reikia turėti 36 nuotraukas. Ir tada staiga jūs užsikabinate už ko nors, galbūt gatvės pardavėjo – o jis arba ji yra labai įdomi, aš galėčiau pasilikti su juo ar ja. Taigi viskas atsiveria vizualiai. “- Bruce Davidson

Dorothea Lange, garsi „migruojančios motinos” fotografė taip pat pasakoja savo filosofiją, kad reikia dirbti iki išsekimo ir nepasiduoti per anksti:

„Pasirinkite temą ir dirbkite iki išsekimo … objektas turi būti toks, kuris jums iš tikrųjų patinka arba kurio jūs iš tikrųjų nekenčiate. […] Fotografai nustoja fotografuoti objektą per anksti, kai dar jie neišnaudojo galimybių. “- Dorothea Lange

Kai vykdote projektą, nemeskite per anksti. Dirbkite ilgą laiką. Kuo labiau jūs įsigilinsite į projektą, tuo unikalesnį ir prasmingesnį projektą sukursite.

Praktinis patarimas? Mąstykite dešimtmečius apie savo fotografijos projektą, o ne metus, mėnesius ar dienas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *