NUOTRAUKOS KOMPANAVIMAS

Jūs neturėtumėte apkarpyti nuotraukos kompiuteryje. Mintis yra tokia, kad užpildote kadrą fotoaparate, o paskui taip ir paliekate. Kai kuriems žmonėms tai gali skambėti keistai, tačiau Jūs išmoksite, kaip sukomponuoti kadrą vaizdo ieškiklyje, o ne kompiuteryje. Po dviejų metų fotografavimo gatvėje patirties aš galiu komponuoti kadrą gana greitai, jo man nereikia apkarpyti visai. Tai yra įgūdžiai, kurie iš tikrųjų Jums padės tobulėti. Išbandykite tai.

Man kompozicija yra vienintelis svarbus dalykas tam, kad nuotrauka būtų įdomi. Daugelis žmonių mano, kad išsiskirti galima, išmanant savo fotoaparatą, atliekant rankinius nustatymus arba pažįstant visus ankstesnius fotografijos meistrus. Vienintelis dalykas, kuris yra svarbus, norint padaryti gerą nuotrauką, yra kompozicija. Čia daug galima pasiekti. Mano nuomone, daugiau, nei 50% gerų nuotraukų galima padaryti įdomios kompozicijos dėka. Aš laukiu tiesioginio akių kontakto. Kai žmogus žiūri į kairę, aš palieku daugiau erdvės kairėje. Kai žmogus žiūri į dešinę, aš palieku daugiau erdvės dešinėje. Man taip pat patinka kvadratinė forma, kuri skiriasi ir todėl įdomi. Kompozicija sudaroma mano fotoaparate, o ne kompiuteryje. Aš teikiu pirmenybę tam, kas padaroma fotoaparatu. Jeigu reikia labai daug pokyčių daryti prie kompiuterio, tai reiškia, kad fotografas yra ne toks ir geras.

Naudodami objektyvą, galite reguliuoti lauko gylį. Jo pagalba galite padaryti neryškų portreto foną. Nors aš paprastai sakau, kad fotoaparatas nėra toks svarbus, tačiau gero objektyvo ir atviros diafragmos dėka galima padaryti gerų nuotraukų, ypač gatvės portretų žanre. Galima padaryti įdomią nuobodaus objekto nuotrauką, bet taip pat galima padaryti nuobodžią įdomaus objekto nuotrauką.  Viskas priklauso nuo mūsų matymo ir pateikimo galutiniame rezultate.

Jei norite būti saviti ir išsiskirti iš minios, tuomet turite ieškoti kitų būdų daryti nuotraukas. Mes matome mūsų gyvenimą apie 1,70m aukštyje (priklausomai nuo Jūsų kūno dydžio). Tai yra faktas. Viskas, ką mes matome šiame aukštyje, yra įprasta, todėl nenuostabu kad gali būti nuobodu, neįdomu. Tai pakankama priežastis keisti savo pasaulėžiūrą. Yra tik du būdai pakeisti savo pasaulėžiūrą. Jūs galite užlipti arba aukščiau ar žemiau. Kadangi užlipimas aukščiau yra sudėtingesnis, nei žemiau, aš darau daugiau nuotraukų nuo grindų. Nuo grindų fotografuoti yra labai paprasta, o gaunamas efektas yra įdomus ir unikalus. Jūs galite fotografuoti beveik viską nuo grindų.

Kai darote gatvės portretus, manau, įprastas dalykas yra daryti vertikalius portretus (portreto orientacija).
Tačiau, pabandykite padaryti kitaip. Kai fotografuojate, pamėginkite padaryti tiek horizontalias, tiek vertikalias savo objekto nuotraukas.  Darydami horizontalias nuotraukas, labiau prisiartinkite prie savo objekto. Galima netgi nukirpti jo viršugalvį (bet stenkitės nenukirpti jų smakro). Eksperimentuokite su skirtingomis kompozicijomis ir kadravimu. Kartais, kai darote horizontalią nuotrauką, galite tiesiog nufotografuoti jų rankas ar kūno kalbą.  Kai Jūs darote vertikalias nuotraukas, pabandykite eksperimentuoti su neįprastomis kompozicijomis. Talpinkite jų akis visą laiką kadro apačioje arba viršuje. Pakeiskite viską, tiesiog nedarykite tipiškos tiesioginės konfrontacijos nuotraukos (nors kartais tai yra geriausias vaizdas).  Bet pagrindinė mintis yra tokia: jei Jūs padarote daug įvairių asmens nuotraukų variantų (horizontali, vertikali, iš arti, iš toli), Jūs turėsite daugiau laisvės redagavimo (pasirinkimo) proceso metu, kadangi galėsite atrinkti, koks, Jūsų manymu, vaizdas yra geriausias. Visada geriau yra turėti daugiau pasirinkimo variantų.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *