TOBULĖJIMAS

Turiu tik vieną patarimą, kalbant apie tai, kaip tapti geresniu gatvės fotografu: fotografuoti, fotografuoti, fotografuoti. Negalima iš vien mokytis dirbti iš senosios kartos meistrų, nereikia iš vien eiti į parodas ir skaityti apie fotografiją, tiesiog reikia išeiti iš namų ir fotografuoti gatvėse. Stebėkite žmones ir ką jie daro, tyrinėkite jų gyvenimą viešoje vietoje ir bandykite jį dokumentuoti. Gatvės fotografija yra kasdieninio gyvenimo viešoje vietoje dokumentavimas. Nieko daugiau ir nieko mažiau. Turėtumėte praleisti visą savo laiką gatvėse su fotoaparatu, Jūsų akys turi stebėti gyvenimą ir kaip viskas vyksta. Jei negalite praleisti didžiosios dalies savo laisvo laiko, vaikščiodami gatvėmis, Jūs tikriausiai turėtumėte užsiimti kitokio pobūdžio fotografija. Jūs turite jausti gatvę, jei norite ją nufotografuoti. Jūs turite tapti jos dalimi. Visa ši veikla yra susijusi su išėjimu į gatvę, visko aplink fotografavimu ir daugybės nuotraukų padarymu. Jūs nepajusite asmens sielos be susidūrimo su žmonija. Jūs turite daug sužinoti apie gyvenimą viešoje vietoje ir gatvėse, kad tikrai galėtumėte užfiksuoti momentą.

Pradžioje, galbūt, Jums nepavyks padaryti gerų nuotraukų. Tai yra normalu ir nereikėtų nusivilti dėl to. Gerų gatvės fotografijos nuotraukų kiekis didės laikui bėgant. Tiesiog reikia fotografuoti ir daryti  geriausius kadrus. Ištrinkite nepatikusius ar nekokybiškus darbus, kad Jūsų mintys ir kompiuteris būtų laisvi ir neperkrauti. Visada motyvuokite save padaryti dar geresnių nuotraukų kitą kartą. Tokiu būdu Jūs būsite teisingame kelyje ir tobulėsite. Žiūrėdami į savo ankstesnius darbus, Jūs suprasite, kad iš visų Jūsų ankstyvųjų darbų tik keli kadrai yra iš tikrųjų geri. Tai taip pat yra normalu. Jūs netgi galite ištrinti kai kuriuos senus kadrus, patikusius Jums tuo metu. Tai yra geras ženklas, reiškiantis, kad Jūs patobulėjote. Turėsite, galbūt ne tiek gerų kadrų kiek norėtumėte padaryti per metus, tačiau ne dėl gerų kadrų Jūs tuo užsiimate, o todėl, kad domitės žmonija, dėl šios priežasties Jūs ir toliau vaikščiojate gatvėmis.

Jūs turite dvi akis, tuo turėtumėte naudotis ir mokytis, kad pamatytumėte dalykus, kuriuos norite matyti. Galbūt skamba keistai, bet Jūs turite žinoti, ką norite pamatyti, ir tada Jūs pamatysite tai.  Jūs, galbūt, žvelgiate į kitų žmonių nuotraukas, norėdami rasti idėjų. Jūs, galbūt, tiesiog vaikščiojate gatvėmis aplinkui plačiai atvertomis akimis. Svarbiausias gebėjimas yra turėti pakankamai vaizduotės, kad galėtumėte sukurti nuotrauką savo mintyse. Jūs žinosite tiksliai, kaip viskas atrodys prieš fotografavimą. Šių įgūdžių dėka Jūs taip pat žinosite iš anksto, ar verta daryti nuotrauką, ar ne. Galbūt, fonas yra negražus, šviesa yra netinkama. Čia reikia daug patirties.

Daug žmonių mano, kad gatvės fotografija yra tik mygtuko paspaudimas reikiamu metu. Man gatvės fotografija yra svarbus procesas, kuomet galima padaryti daug klaidų ir kur yra daug iššūkių. Manau, kad yra daug galimybių tobulinti savo fotografavimo įgūdžius, nebūtina net fotografuoti. Yra labai daug veiksnių, įtakojančių kažkieno darbą ir jo sėkmę.

Gatvės fotografijoje yra tik vienas dalykas, kuris yra tikrai svarbus. Tai akys, Jūsų akys. Jūs iš pradžių turite pamatyti dalykus, o paskui galėsite užfiksuoti juos. Nesvarbu, kokį fotoaparatą Jūs turite, pirmiausia Jūs turite pamatyti tai, kas vyksta, turite suprasti, kas vyksta šalia ir, antra, Jūs faktiškai turite sukomponuoti nuotrauką. „Gatvėsfotografijoje 80% lemia brandair 20%įgūdžiai”. – EricKim

Eric yra visiškai teisus, taip išsireikšdamas. Daugiausia šis išsireiškimas tinka, kalbant apie drąsą prieiti prie žmonių gatvėse ir padaryti jų nuotrauką. Nors yra ir kitų idėjų, o gatvėse galima fotografuoti ne tik veidus, tačiau nėra nieko įspūdingesnio, nei tikroviškas nuoširdus įdomaus personažo portretas. Gatvėje yra daug personažų, Jūs tiesiog turite pamatyti juos. Žiūrėti į juos lengva, bet užfiksuoti juos yra daug sunkiau.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *