Apie mane


EVIV0842inter

Pastaruoju metu aš tikrai manau, kad gatvės fotografija yra tai, dėl ko aš noriu  gyventi.

Gatvės fotografija pakeitė mano gyvenimą taip, kaip aš nesitikėjau, kad nutiks. Turiu veiklos, kurioje galiu panaudoti savo kūrybiškumą. Gaunu iššūkių kiekvieną dieną. Man nebūna nuobodu, nes jie visada kitokie. Gatvės fotografija pasižymi išskirtiniu fotografavimo būdu.

Kai kuriems žmonėms gatvės fotografija yra tik hobis, ar tiesiog aktyvi veikla. Aišku, tai gali būti ir Jūsų hobis, jei Jums ši veikla patinka, tačiau kai kuriems žmonėms, tame tarpe ir man, tai yra gyvenimo būdas. Gatvės fotografija vaizduoja realybę, ir nesinori jos keisti. Mano fotoaparatas yra  tarsi veidrodis, kuriame matoma visuomenė. Man gatvės fotografija pasidarė neatsiejama gyvenimo dalis, nežmoniška trauka, poilsio ir laisvalaikio būdas. Noras fotografuoti viską kas supa mus.

Aš užsiimu gatvės fotografija, nes mane iš tikrųjų domina žmonės ir visuomenė. Kaip ir mes visi, aš praleidžiu pernelyg daug laiko priešais ekraną savo namuose. Gatvės fotografija suteikia man galimybę išeiti iš savo namų, klaidžioti gatvėmis, patirti jaudinančių nuotykių, tyrinėti nežinomus rajonus ir sunkiai dirbti, kad gautųsi išraiškingas ir jaudinantis vaizdas.  Gatvės fotografija man yra ne tik fotografija. Tai yra gyvenimo būdas. Gatvės fotografija padeda man vertinti grožį kasdieniškuose ir įprastuose dalykuose. Gatvės fotografija man padeda išreikšti savo jausmus pasaulyje per mano nuotraukas. Gatvės fotografija verčia mane jaustis gyvu.  Man taip pat patinka gatvės fotografijos jaudulys ir nuovokumas. Aš negaliu kontroliuoti visų kintamųjų kai fotografuoju gatvėse. Kai aš fotografuoju gatvėse niekada 100% negaliu būti tikras dėl to, kokios nuotraukos gausis. Gatvės fotografija taip pat pakeitė tai, kaip aš matau realybę. Prieš gatvės fotografiją aš nevertinau mažų dalykų kasdieniame gyvenime. Aš tiesiog gyvenau savo gyvenimą tarsi tunelyje, visiškai pamiršęs pasaulį aplink save. Tačiau dabar gatvės fotografija padėjo man išsivaduoti. Aš vertinu mažus kasdienybės džiaugsmus.

Išsiskirti gali būti baisu, ir kalbant apie gatvės fotografavimą, tai išties labai keista veikla.  Būdamas gatvės fotografu, jaučiuosi kitoks. Įgytą patirtis iš gatvės fotografijos man suteikia galimybę geriau valdyti emocijas, jausmus, mintis, pripratau prie kitų emocijų. Aš tikrai bandau padaryti gerą ir teigiamą dalyką per savo nuotraukas – bendrauti su nepažįstamais, su kuriais aš jaučiu kažkokį ryšį.

Mano atveju susidomėjimas žmonija buvo pagrindinė priežastis, kodėl aš pradėjau fotografuoti nepažįstamus žmones gatvėse. Aš visada norėjau pamatyti ir dokumentuoti viską ir kiekvieną. Aš norėjau būti arti, kuo arčiau, tuo geriau. Tai atvedė mane į gatvės fotografijos žanrą. Tai yra kryptis, kai kažkieno portretas padaromas iš labai mažo atstumo, neprašant leidimo. Tai yra kryptis, kai sustabdome akimirką mus supančio kasdieninio pasaulio. Ši fotografijos kryptis gali būti prieštaringa, bet tai dalis mano aistros fotografuoti gatvėse. Turiu susitaikyti su kiekvieną dieną girdima kritika dėl mano meno. Kadangi man tai labai patinka, aš iš tikrųjų nepergyvenu dėl to, kad yra rėkiančių žmonių, rašančių piktus komentarus ir bandančių pažeminti. Tai buvo mano pasirinkimas fotografuoti tokiu būdu, aš ir toliau tuo užsiiminėsiu, nesvarbu, kas benutiktų ar ką žmonės besakytų apie tai.

Yra tiesiog gera vaikštinėjant gatvėmis matyti  įdomių personažų.  Kažkas verčia mane padaryti jų nuotrauką. Tai nepaaiškinama. Tai yra kažkas giliai. Aš pats negaliu paaiškinti ir nežinau, kodėl aš turiu nufotografuoti šį asmenį.

Aš taip pat turiu kitą darbą, nesu priklausomas nuo fotografavimo, kaip nuo pajamų šaltinio. Ši mano internetinė svetainė ir dienoraštis yra sukurti ne dėl pajamų, o dėl noro palikti kažkokį pėdsaką, kad ir mažiausią gatvės fotografijos žanre, ir žinoma,  dėl gerbėjų ir pasekėjų. Yra didelis noras man parodyti kasdieniškus gatvės vaizdus pro savo objektyvą.

Ėmiausi šio savo projekto tikrai nemanydamas, kad jis pareikalaus tiek daug laiko ir kruopštumo. Todėl nuoširdžiausiai už palaikymą ir kantrybę dėkoju savo žmonai Ievutei.